Súťaže a aktivity

Best In English

 

2021/2022


Po ročnej pauze spôsobenej pandémiou sa tohto roku súťaž opäť uskutočnila. Zúčastnilo sa jej 17223 stredoškolských študentov z 595 škôl a 32 krajín. Naša škola sa umiestnila na 2. mieste v rámci regiónu,  na 17. mieste na Slovensku a celkovo sme sa umiestnili na 90. mieste. Z našich žiakov sa najlepšie umiestnil Branislav Lacko (III. B), ktorý bol 31. na Slovensku a celkovo 174.


2019/2020

Súťaže sa v tomto roku zúčastnilo 16462 študentov zo 624 stredných škôl v 25 štátoch. Naša škola sa celkovo umiestnila na 40. mieste, v rámci Slovenka na 5. mieste a v regióne na 1. mieste.
Z našich žiakov dosiahol najlepšie umiestnenie Andrej Bachleda (IV.A), ktorý bol na Slovensku 25. a celkovo 189.

2018/2019

Tohto roku sa súťaže zúčastnilo 922 stredných škôl a 21110 študentov30 krajín. Zo Slovenska sa zúčastnilo spolu 123 škôl a 2700 študentov. Naša škola sa celkovo umiestnila na 54. mieste a na Slovensku skončila na 6. mieste. Najlepšia z našich žiakov bola Michaela Leľová (III.C), ktorá na Slovensku obsadila 9. miesto a celkovo skončila 92.

2017/2018

Totho  ročníka ​​súťaže sa zúčastnilo 17612 žiakov  z 720 škôl a 29 krajín. Naša škola sa celkove umiestnila na 45. mieste, v rámci krajín EÚ na 35. mieste.
Zo slovenských škôl sme skončili na 5. mieste a žiačka Kristína Mitrová (III. B) bola 10. najlepšia na Slovensku.

2015/2016

Naša škola sa v tomto školskom roku po prvýkrát zapojila do medzinárodnej súťaže Angličtinár roka (ktorá sa neskôr premenovala na Best In English) a boli sme veľmi úspešní – ako škola sme obsadili 1. miesto na Slovensku a tiež prvé miesto v súťaži študentov – celkovou víťazkou sa stala Silvia Dobránska zo IV. B triedy, zároveň jej patrí  šiesta pozícia v súťaži žiakov v Európskej únii. Je to úžasný výsledok a Silvii a všetkým našim žiakom, ktorí sa o prvé miesto zaslúžili srdečne gratulujeme k vynikajúcim výsledkom a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Víťazka súťaže sa podelila o svoje dojmy z pobytu v Kanade, ktorý za prvé miesto získala.

Som Silvia Dobránska, bývalá žiačka Gymnázia na Poštovej 9 v Košiciach, zmaturovala som v školskom roku 2016/17.

V januári 2016 som sa spolu s ďalšími žiakmi mojej bývalej školy a študentmi z celého Slovenska zapojila do súťaže Angličtinár roka, ktorú som v rámci jednotlivcov na Slovensku vyhrala. Vďaka tomu som mala možnosť absolvovať mesačný jazykový pobyt v Kanade v škole ILAC (International Language Academy of Canada) v Toronte, a tak nielen zdokonaliť a rozšíriť svoje znalosti anglického jazyka, ale tiež spoznať množstvo nových ľudí, kultúr, miest a aj spôsob života „za veľkou mlákou“.

Škola ILAC ponúka široké spektrum kurzov podľa potrieb a záujmov študentov. Mňa zaujal program General English, level C2, kombinovaný s hodinami Business English. Aj keď je tento typ „elective classes“  primárne určený pre záujemcov o štúdium a prácu v oblasti biznisu, umožňuje všeobecné rozšírenie odbornej slovnej zásoby, zlepšenie komunikačných schopností, kritického myslenia, negociácie  a argumentačných schopností, teda zručností využiteľných v akejkoľvek profesii.

Čo sa týka ubytovania, ILAC najčastejšie ponúka ubytovanie prostredníctvom homestay. Toronto je fascinujúce svojou multikulturalitou a ani rodina, v ktorej som počas svojho pobytu bývala, nebola výnimkou. Moja „host mom“ bola pôvodom z Filipín a okrem mňa u nej bývali aj štyria ďalší študenti – z Japonska, Ruska, Číny a Španielska. Takéto internacionálne prostredie bolo ideálne na spoznávanie rôznych kútov sveta a živé diskusie na najrôznejšie témy boli každodennou súčasťou večerného stolovania. Práve toto považujem za jednu z najlepších a najcennejších skúseností z môjho pobytu v Kanade.

Okrem vyučovania sa však ILAC staral aj o pestrý mimoškolský program pre nás, študentov. Počas týždňa to boli najmä návštevy múzeí, galérií, prehliadky najznámejších štvrtí Toronta, exkurzia na CN tower, poobedie v zábavnom parku Canada´s Wonderland alebo rôzne športové aktivity. Cez víkendy škola organizovala výlety do rôznych miest nielen v Kanade, ale aj v avštívila Québec, Montréal, Ottawu, New York, Niagara on the Lake a samozrejme Niagárske vodopády. Takisto som sa zúčastnila degustácie najtypickejších kanadských  produktov - pravého javorového sirupu v Québecu a ľadového vína vo viniciach Niagara.

Celkovo môžem zhodnotiť, že som vďaka súťaži Angličtinár roka strávila úžasný mesiac v Kanade plný vzdelávania sa, spoznávania skvelých ľudí a krásnych miest, a preto odporúčam všetkým študentom, ktorí váhajú, či sa do tejto súťaže prihlásiť, aby to jednoznačne vyskúšali. Otestujete si svoje znalosti z angličtiny, porovnáte sa s ostatnými stredoškolákmi a možno sa aj na Vás usmeje šťastie a budúci rok pocestujete do Krajiny javorového listu. Good luck!


Fotografie z pobytu a z preberania certifikátov a cien z rúk zástupcov organizátora si môžete pozrieť tu.