Súťaže

2019/2020

Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

Na finále Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií v Chebe získal náš tím 3. miesto. Blahoželáme! Oficiálna správa MŠ SR tu.


 

Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií  - foto

  
V dňoch 20. - 21.11.2019 sa uskutočnilo finále Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií v Chebe. Zúčastnilo sa ho 75 družstiev z oboch republík. Našu školu reprezentovali Tomáš Chovančák (IV.A), Martin Mikluš (III.C) a Adam Čabrák (II.A). V silnej konkurencii obsadili vynikajúce III. miesto. SRDEČNE BLAHOŽELÁME!


2015/2016


20. novembra 2015 sa v Prešove konala konferencia 7. ročníka projektu NENÁPADNÍ HRDINOVIA V ZÁPASE S KOMUNIZMOM. Jej sučasťou bolo aj vyhodnotenie celoštátnej dejepisnej súťaže na rovnomennú tému.

 

Našu školu reprezentoval JÁN HRADICKÝ (IV.D), ktorý sa s prácou o Karolovi Maníkovi umiestnil na 1. mieste.
Nenápadní hrdinovia

 


2011/2012


V dňoch 23.-25.11.2011 sa študenti našej školy Pavol Šimon, Michal Maxim a Filip Stripaj zúčastnili dejepisnej súťaže v Chebe (ČR). V 20. ročníku, v ktorom bolo konkurencie viac než dosť, si naši študenti počínali naozaj statočne.

Dejepisná súťaž v Chebe - fotoCelá súťaž sa konala pod záštitou českého premiéra p. Nečasa a slovenskej premiérky p. Radičovej, svoje vedomosti dokázali študenti zo 74 českých a 2 slovenských gymnázií (bratislavského a nášho). Otázky boli veľmi náročné, napriek tomu sa nám podarilo predbehnúť aj miestne gymnázium z Chebu a za bratislavským sme zaostali iba o 1 bod. O výbornej organizácii svedčí aj piatkový výlet do nemeckého Bayreuthu, kde je pochovaný Richard Wagner.