Súťaže

2022/2023

Dejepisná súťaž v Chebe(foto)

Dňa 24.11.2022 sa konal XXX. ročník Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií v Chebe. Našu školu úspešne reprezentovali Zuzana Hrunková (IV.D), Nicolas Popovič (IV.C) a Dominik Marton (II.A).

Dejepisná súťaž v Chebe - foto

Súťaž sa konala pod záštitou predsedu parlamentu SR p. B. Kollára a predsedníčky Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky p. Markéty Pekarovej Adamovej. Odbornými garantmi súťaže boli významní historici z Čiech a zo Slovenska na čele s prof. PhDr. Janom Rychlíkom, DrSc, dr. h. c. a prof. PhDr. Romanom Holcom, DrSc. Z pôvodných 327 prihlásených družstiev postúpilo do finále v Chebe 75. Naši žiaci obsadili 16. miesto.
Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.​​​​​​​
​​​​​​​2021/2022

​​​​​​​
Ocenenie študentov v Prahe(foto)

Víťazi Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií z r. 2021 Adam Čabrák /IV.A/, Jozef Takács/IV.A/ a Zuzana Hrunková /III.D/strávili s p. prof. Petrekovou nezabudnuteľný deň v Prahe.

Ocenenie študentov v Prahe - foto

6. júna sa v Prahe konalo oceňovanie víťazov Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií za rok 2021. Pri tejto príležitosti prijali študentov a ich učiteľov na Ministerstve zahraničných vecí, kde si prezreli byt J. Masaryka, stretli sa s pražským arcibiskupom p. D. Dukom a prevzali si pamätné listiny z rúk predsedníčky Poslaneckej snemovne parlamentu Českej republiky p. Markéty Pekarovej  Adamovovej.​​​​​​​Víťazi Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií

25. 11. 2021 sa uskutočnilo finále Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií. Naše družstvo v zložení A. Čabrák (IV.A), J. Takács (IV.A) a Z. Hrunková (III.D) obsadilo 1. miesto. SRDEČNE BLAHOŽELÁME!

Víťazi Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií - foto

Tohtoročná súťaž priniesla 2 novinky:
1. súťažilo sa online,
2. otázky boli z európskych dejín v r. 1900 - 1939.
Vo finále súťažilo 75 gymnázií z Česka a Slovenska, maximálny počet bodov bol 241, naši súťažiaci získali 232. 
Je to najnáročnejšia dejepisná súťaž, preto si víťazstvo družstva v zložení A. Čabrák (IV.A), J. Takács (IV.A) a Z. Hrunková (III.D) veľmi ceníme.


2019/2020

Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií

Na finále Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií v Chebe získal náš tím 3. miesto. Blahoželáme! Oficiálna správa MŠ SR tu.


 

Dejepisná súťaž českých a slovenských gymnázií  - foto

  
V dňoch 20. - 21.11.2019 sa uskutočnilo finále Dejepisnej súťaže českých a slovenských gymnázií v Chebe. Zúčastnilo sa ho 75 družstiev z oboch republík. Našu školu reprezentovali Tomáš Chovančák (IV.A), Martin Mikluš (III.C) a Adam Čabrák (II.A). V silnej konkurencii obsadili vynikajúce III. miesto. SRDEČNE BLAHOŽELÁME!


2015/2016


20. novembra 2015 sa v Prešove konala konferencia 7. ročníka projektu NENÁPADNÍ HRDINOVIA V ZÁPASE S KOMUNIZMOM. Jej sučasťou bolo aj vyhodnotenie celoštátnej dejepisnej súťaže na rovnomennú tému.

 

Našu školu reprezentoval JÁN HRADICKÝ (IV.D), ktorý sa s prácou o Karolovi Maníkovi umiestnil na 1. mieste.
Nenápadní hrdinovia

 


2011/2012


V dňoch 23.-25.11.2011 sa študenti našej školy Pavol Šimon, Michal Maxim a Filip Stripaj zúčastnili dejepisnej súťaže v Chebe (ČR). V 20. ročníku, v ktorom bolo konkurencie viac než dosť, si naši študenti počínali naozaj statočne.

Dejepisná súťaž v Chebe - fotoCelá súťaž sa konala pod záštitou českého premiéra p. Nečasa a slovenskej premiérky p. Radičovej, svoje vedomosti dokázali študenti zo 74 českých a 2 slovenských gymnázií (bratislavského a nášho). Otázky boli veľmi náročné, napriek tomu sa nám podarilo predbehnúť aj miestne gymnázium z Chebu a za bratislavským sme zaostali iba o 1 bod. O výbornej organizácii svedčí aj piatkový výlet do nemeckého Bayreuthu, kde je pochovaný Richard Wagner.