Exkurzia Osvienczim - Krakov

Školský rok 2022/2023

V dňoch 30. - 31.3.2023 sa 80 žiakov III. ročníka zúčastnilo exkurzie Osvienčim - Krakov.

Exkurzia Osvienčim - Krakov - foto

Po 4 rokoch sa opäť uskutočnila exkurzia zameraná na holokaust. Študenti si prvý deň prezreli koncentračný tábor Auschwitz I a vyhladzovací tábor Birkenau. 
Druhý deň bol zameraný na históriu Krakova - začal návštevou hradu Wawel, prehliadkou katedrály a Žigmundovho zvona, pokračoval návštevou najstaršej budovy Jagelovskej univerzity a centra mesta - najväčšieho námestia v strednej Európe.
" Bolo to poučné, zaujímavé, obohacujúce. Každý človek by to mal vidieť." (žiaci III.C)
 

Školský rok 2017/2018


Exkurzia Osvienčim - Krakov

V dňoch 19. - 20. 3. 2018 sa 48 žiakov v sprievode p. prof. Petrekovej a Hudákovej zúčastnilo exkurzie Osvienčim - Krakov.

Exkurzia Osvienčim - Krakov - foto

46 štvrtákov a 2 zahraničné študentky si prezreli koncentračný tábor Auschwitz a vyhladzovací tábor Birkenau, kde v chladnom počasí mohli zažiť autentické klimatické podmienky vtedajšieho života v drevených barakoch. Na druhý deň navštívili sídlo poľských kráľov v stredoveku - hrad Wawel, hradnú katedrálu a zvonicu. Prehliadku zakončili prechádzkou po centre mesta a hlavnom námestí s radnicou.Školský rok 2016/2017


V dňoch 20. - 21. 3. 2017 sa 48 študentov 4. ročníka zúčastnilo exkurzie Osvienčim - Krakov.

Exkurzia Osvienčim - Krakov - foto

Študenti s p. prof. Petrekovou a Hudákovou navštívili 20.3. koncentračný tábor Auschwitz a vyhladzovací tábor Birkenau, kde si pripomenuli priebeh a obete holokaustu. Ďalší deň sa oboznámili s históriou stredovekého Poľska - navštívili sídlo poľských kráľov hrad Wawel a centrum Krakova.