Novinky v predmete občianska náuka

20 APR 2023
Olympiáda ľudských práv  - foto

Olympiáda ľudských práv

18. - 20. apríla sa konalo celoslovenské kolo Olympiády ľudských práv, v ktorom nás úspešne reprezentoval Matej Šoltés. Postúpil do finále a získal 12. miesto. Blahoželáme!

01 MAR 2023
Olympiáda sociálnej antropológie - foto

Olympiáda sociálnej antropológie

Slovenská asociácia sociálnej antropológie zorganizovala prvý ročník Olympiády sociálnej antropológie, v ktorej našu školu víťazne reprezentoval Patrik Sremaňák. K výhre blahoželáme!

07 DEC 2022
Olympiáda ľudských práv - školské kolo - foto

Olympiáda ľudských práv - školské kolo

V stredu 7. 12. 2022 sa konalo školské kolo OĽP. Na krajskom kole bude naše gymnázium reprezentovať Matej Šoltés. Držíme palce!

25 NOV 2022
Súťaž ECONOMIC CREATOR - foto

Súťaž ECONOMIC CREATOR

25. novembra 2022 sa konala súťaž stredoškolákov Economic creator, ktorú organizovala Ekonomická fakulta TUKE. Našu školu reprezentovali žiaci Hana Hvozdíková, Ema Kožejová, Samuel Tucík a Oliver Čurila a umiestnili sa ako družstvo na 1. mieste. Za úspešnú reprezentáciu im ďakujeme, blahoželáme k prvému miestu a držíme palce v medzinárodnom kole!

10 FEB 2022
Olympiáda ľudských práv - foto

Olympiáda ľudských práv

10. februára 2022 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády ľudských práv. Náš žiak Nicolas Popovič získal 5. miesto a postupuje do celoslovenského kola. Srdečne mu blahoželáme!

19 APR 2021
High school business challenge - celoštátne kolo - foto

High school business challenge - celoštátne kolo

V dňoch 17-18. 4. 2021 sa uskutočnilo online celoštátne kolo medzinárodnej súťaže High school business challenge, v ktorom tím Russia already told us the answers v zložení Sofia Kuliková a Sonia Sabovčíková obsadili 2. miesto a tím Think and Score v zložení Marek Kuruc, Ivana Zuskárová, Viktória Hromčová a Zuzana Prachárová obsadili 3.miesto. Srdečne blahoželáme!

15 DEC 2020
Esejistická súťaž 2020 - Akú hodnotu má zdravie? - foto

Esejistická súťaž 2020 - Akú hodnotu má zdravie?

Inštitút etiky a bioetiky FF PU v Prešove a Katedra bioetiky UNESCO zorganizovali šiesty ročník esejistickej súťaže pre žiakov SŠ Prešovského a Košického kraja na tému Akú hodnotu má zdravie? Naše šikovné žiačky Marína Hluchá a Lucia Koľveková (obe IV.C) sa so svojimi úvahami umiestnili na 1. a 3. mieste. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

02 DEC 2020
Súťaž Speaking Tours @ Daj NATO - foto

Súťaž Speaking Tours @ Daj NATO

Projekt Speaking Tours & Daj NATO! - Európska a transatlantická bezpečnosť je zameraný na zvýšenie záujmu mladých ľudí o NATO a priblíženie úlohy Slovenska v tejto organizácii študentom. Naša žiačka Lucia Koľveková sa zúčastnila finálového kola tohto projektu a umiestnila sa na výbornom 6. mieste. Srdečne blahoželáme! Čítajte ďalejStaršie >