Súťaže

Fyzikálny korešpondenčný seminár FYKOS, FKS

je súťaž v riešení netradičných fyzikálnych problémov. Neprinášame klasické učebnicové príklady, ale zaujímavé experimenty a situácie z bežného života. Skrátka snažíme sa ukázať, že fyzika nie je taká nudná, ba dokonca ani taká ťažká, ako sa občas zdá. Súťaž pozostáva z dvoch rôzne obtiažnych kategórií - A a B, a jednej špeciálnej - FX. V každej kategórii každý polrok uverejňujeme tri série úloh, ktoré môžeš riešiť. Pre tých najlepších riešiteľov je na konci každého polroku pripravené týždňové sústredenie. To ale nie je všetko - okrem toho organizujeme množstvo ďalších aktivít.Fyzikálny Náboj
je medzinárodná fyzikálna súťaž pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia vyriešiť čo najviac úloh.Na začiatku súťaže dostane každý tím zadania niekoľkých úloh. Akonáhle tím vyrieši úlohu, príde výsledok odovzdať a ak je správny, obdrží zadanie ďalšieho. Kto vyrieši v časovom limite najviac úloh, vyhráva.

Fyzikálna olympiáda
Máš záujem naučiť sa viac z fyziky, spoznať nových ľudí s podobnými záujmami a precestovať svet? Fyzikálna olympiáda ti všetko toto môže poskytnúť. Prostredníctvom našich príkladov a experimentálnych úloh uvidíš fyziku z iného pohľadu, než aký ti poskytujú v škole. Naviac získaš skúsenosť, ktorá ti pomôže pri štúdiu na vysokej škole.

Turnaj mladých fyzikov
je súťaž pre zväčša 5členné družstvá stredoškolákov vo fyzike. Spája v sebe myšlienky Fyzikálnej olympiády (riešenie príkladov) s myšlienkami stredoškolskej odbornej činnosti (prezentácia riešenia nejakého problému pred odbornou porotou). Úlohou súťažiacich je každý rok vypracovať 17 náročných úloh z rôznych oblastí fyziky tak, aby ich mohli prezentovať pred odbornou porotou.
Fyziklání 
Fyziklání je mezinárodná fyzikálna súťaž pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktorí nechcú len sedieť v laviciach, ale ukázať svetu, že sú dobrí! Súťaž sa koná v Prahe, vždy na jednom mieste.