26 JÚL 2020

Celoštátne kolo 69. ročníka Matematickej olympiády

Celoštátne kolo 69. ročníka Matematickej olympiády bolo realizované dištančnou formou. Súťaž sa konala 29. – 30. júna 2020. O medaile súperilo 40 súťažiacich, ktorí riešili dva dni trojice úloh.

Celoštátne kolo 69. ročníka Matematickej olympiády  - foto

Našu školu reprezentovalo 8 súťažiacich. Matej Hanus (IV.A) a Norbert Micheľ (III.A) sa stali víťazmi súťaže a Martin Kliment (II.A) úspešným riešiteľom CK MO. 

Súťažiacim blahoželáme ku skvelým výkonom a držíme im palce na výberovom sústredení pred medzinárodnými súťažami, ktoré bude realizované dištančnou formou  25. 7. 2020.

Ako zhodnotili organizátori dištančnú formu CK MO? 
Pozitíva: Nebolo potrebné cestovať a tak sa dá organizácia CK zvládnuť aj popri bežnej práci. Výkon niektorých žiakov môže byť ovplyvnený zmenou prostredia (napr. ak sú zvyknutí nocovať len doma a majú problém so spánkom na nových miestach), čo bolo v tomto prípade eliminované.
Negatíva: Chýba osobný kontakt s a medzi riešiteľmi. Opravovanie úloh je náročnejšie - z papiera sa riešenia čítajú ľahšie ako z displeja a komunikácia medzi opravovateľmi je komplikovanejšia, keď nie sú spolu na jednom mieste. Chýba tiež slávnostné vyhlásenie výsledkov.