20 JÚN 2018

Kvapka krvi pre detskú onkológiu(foto)

V stredu 20. júna sme na našu školu pozvali tím mobilnej jednotky Národnej transfúznej služby, aby sme mohli svojou kvapkou prispieť k júnovej akcii a pomôcť deťom na detskej onkológii.

Kvapka krvi pre detskú onkológiu - foto

Júnová kvapka krvi má na našej škole niekoľkoročnú tradíciu a druhý rok prebehol odber na našej pôde. Zúčastnili sa ho študenti III. ročníka a tiež učitelia. Za ochotu darovať najcennejšiu tekutinu ďakujeme: Martinovi Budjačovi, Petronele Kočiščákovej, Adamovi Žingorovi a Adamovi Dragulovi z III.A, Diane Kondášovej, Alexandre Spustovej a Michelle Husťákovej z III.C, Ivovi Havasimu, Dávidovi Stripajovi, Robovi Harasztovi, Dominike Považanovej, Jarovi Husvárovi, Lucii Sielnikovej a Michalovi Demkovi z III.D a našim učiteľom: p.prof. Valchovej, Komjátiovej, Valovej, Furinovej, Balinovi, Kolesárovi, Katanovej, Ostricovej a Balážikovej.
Zo všetkých darcov bolo 7 prvodarcov a pre oddelenie detskej onkológie sme spoločne darovali viac ako 7 litrov krvi. Na budúci rok sa určite zapojíme znova.