22 NOV 2017

Land Rover 4x4 in Schools

Šesťčlenný tím Columba Racing zvíťazil v národnom kole súťaže Land Rover 4x4 in Schools v konštrukcii 4x4 vozidla s rádiovým ovládaním a bude nás reprezentovať na svetovom finále. Blahoželáme!

Land Rover 4x4 in Schools - foto

Medzinárodný projekt "The Land Rover 4x4 in Schools Technology Challenge" je zameraný na oblasť vedy, technológie, inžinierstva a matematiky (STEM). Jeho cieľom je usporiadať súťaž žiackych tímov v konštrukcii 4x4 vozidla s rádiovým ovládaním, ktoré spĺňa predpísané technické špecifikácie. Hodnotenie odbornej poroty je komplexné, zohľadňuje jazdné vlastnosti zhotoveného vozidla na testovacej dráhe, prezentáciu tímovej práce na vývoji vozidla po stránke dizajnu, použitých technológií a materiálov, environmentálnych a ekonomických otázok.

Tím Columba Racing v zložení Matej Genči (IV.A), Martin Hrehor (II.A), Karol Kováč (III.B), Juraj Marcin (III.B), Patrik Poprocky (II.D), Peter Ridilla (II.A) nás úspešne reprezentoval v národnom kole a vybojoval tak postup do Abú Dhabí, kde sa v decembri uskutoční šiesty ročník svetového finále tejto súťaže.

Atmosféru súťaže vám priblíži reportáž TV Markíza "S autíčkom medzi elitu" (Prvé Televízne noviny, archív zo dňa 21.11.2017) alebo príspevok https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/449117-auticko-z-kosickeho-gymnazia-pojde-na-svetove-finale-skolskej-sutaze/.
Ďakujeme všetkým za podporu na Facebook Columba Racing. Sledujte nás aj naďalej a držte nám palce!