O stránke

História

Webstránka našej školy bola odjakživa doménou samotných študentov.

Jej prvá verzia vznikla v roku 1999 a jej autorom bol Ján Borsík. Stránka mala jednoduché, no funkčné prevedenie a ako aj v ďalších verziách, dominantnou farbou zostala vždy zelená.

Druhá verzia uzrela svetlo sveta v roku 2003, keď malo ešte stále len pomerne málo škôl svoju vlastnú webstránku. Dizajn stránky sa zmenil na v tú dobu modernejší a stránku už neobsluhovali len štandardné technológie ako HTML, ale aj rôzne parsery vtedy známych šablónových kódov.

Screen 1

Autormi druhej webstránky boli Ján Borsík a Tomáš Uhrín. Neskôr ju však spravoval František Haško.
V tejto ére webu vzniklo aj niekoľko vedľajších webových projektov našej školy, ako napríklad:

• projekty.gympos.sk
  • casopis.gympos.sk (pôvodná stránka časoposu Homo Studiosus)
  • radio.gympos.sk (pôvodná stránka starého rádia GP)
  • is.gympos.sk (informačný systém študentov)
  • mesto.gympos.sk (virtuálne mestečko)
  • vlastná databáza známok a mnohé iné.
Screen 2
Stránka si prešla mnohými zmenami, ktoré zavŕšili v roku 2006 otvorením stránky Gympos v.4.0 (verzia 3 bola na internete len krátko a neuchytila sa), ktorá mala podobu, akú ste poznali do októbra roku 2011. Slúžila svojmu účelu celých 5 rokov.
Jej autormi boli František Haško a Peter Šoltés. Stránka mala narozdiel od predošlej administrovateľný obsah, takže bolo jednoduchšie nahadzovať na web novinky, články a iné aktuality. Napriek tomu nebola nikdy celkom dokončená a tak nie všetci profesori dokázali pristupovať ku svojim predmetovým stránkam.
Screen 3
Screen 4

Od roku 2010 sa ako doplnenie k tejto stránke používala aj stránka www.gympos.edupage.sk, kde študenti mohli (a môžu) nájsť svoje výpisy známok, rozvrhy tried a profesorov a iné zaujímavosti.

A v roku 2011 sme si povedali, že 5 rokov stará stránka je už vhodná do archívu a vyrobili sme už v poradí piatu verziu webu, ktorá sa líši od tých predchádzajúcich v niekoľkých zásadných veciach:
  • každý profesor môže pridávať obsah a upravovať ho
  • na titulke máme suplovanie
Autormi webu verzie 2011 sú Ján Kovács(dizajn) a Tibor Engler(programátor).
Momentálne jedna z najnovších stránok školy na Slovensku uzrela svetlo internetu 2. septembra 2011, no oficiálne sa spustila až 1. októbra, v sobotu o 12.00. Veríme, že bude živšia ako predchádzajúce verzie a že si študenti navyknú ju aspoň zbežne kontrolovať, či nie je niečo nové :).
Stránka bola ocenená 2. miestom v súťaži JuniorInternet 2012 v kategórií JuniorWeb.

Technická špecifikácia

Stránka je optimalizovaná pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie.
Je spustiteľná vo všetkých verziách prehliadačov, no optimálne:

• Internet Explorer 7 a vyššie
  • Mozilla Firefox (akákoľvek verzia)
  • Google Chrome
  • Opera
Stránka je validná podľa W3C pre štandard XHTML 1.0 Transitional, má valídne RSS podľa štandardu 2.0, je chránená platným certifikátom https a je seo-pozitívna.

Valid XHTML 1.0 Transitional [Valid RSS]Seo servis