27 JÚN 2024

Ukončenie projektu Astro Pi na Gympose

Súčasťou nášho projektu boli aktivity a súťaže organizované Európskou vesmírnou agentúrou ESA. Do aktivít sa zapojilo spolu 126 žiakov nášho gymnázia a základných škôl.

Ukončenie projektu Astro Pi na Gympose - foto

Aktívne sa zapojilo 73 tímov do súťaže Astro Pi Mission zero, ktorých kódy v programe python boli spustené na ISS stanici. Ich cieľom bolo vytvoriť digitálny obrázok v matici 8x8 na tému flóra a fauna. Naši žiaci vytvorili 5 tímov pre súťaž Astro pi Mission Space Lab, ktorých úlohou bolo vytvoriť kód, ktorý na ISS stanici spustí kamery a odfotografuje miesta na Zemi, nad ktorými sa v čase spustenia programu ISS stanica nachádzala. Na základe rozdielov na fotografiách kód v pythone, vytvorený žiakmi, vypočíta obvodovú rýchlosť ISS stanice. Mali sme 2 úspešné tímy. Treťou súťažou bola Climate Detectives, kde má naša škola víťazný národný tím. „Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore z grantového programu Nadácie Orange Digitálna budúcnosť 2023/2024.“

https://fb.watch/sZ1j7nW4Xd/

https://www.facebook.com/ESAEducation/posts/pfbid0w25DRTk1nnBy8DCpTirs45EFfqRPZm1NUEmgN4cbPaDRPxGaYsXbro7fxKJNAWZTl