09 MÁJ 2023

Finále Ekonomickej olympiády

Dňa 4.5.2023 sa v Bratislave konalo finále 6. ročníka Ekonomickej olympiády, ktorú organizuje spoločnosť INESS. Tento rok sa do finále prebojoval Maximilián Tomko z III.B a v celkovom poradí sa umiestnil na 5. mieste.

Finále Ekonomickej olympiády - foto

V tomto roku v školských kolách súťažilo celkovo 10120 stredoškolákov, najlepší postúpili na krajské kolá a 50 najlepších mladých a zanietených ekonómov sa stretlo v Bratislave na celoslovenskom finále. Najskôr písali test zameraný na aktuálne ekonomické problémy. Po teste desiatich najlepších ešte čakal ústny pohovor s členmi poroty na vyžrebovanú ekonomickú tému a tak bolo zostavené výsledné poradie, v ktorom Maximilián obsadil 5. miesto. Srdečne blahoželáme.
 
Podujatie malo aj sprievodný program, o ktorý sa postaral organizátor akcie, spoločnosť INESS - Inštitút ekonomických a spoločenských analýz. Pre učiteľov bola pripravená prednáška "Prečo umelá inteligencia nenahradí učiteľa" a všetci sa mohli zúčastniť diskusie na tému "Prečo sa nám nedarí ekonomicky dobehnúť Česko".

Veríme, že tieto riadky mnohých inšpirujú a o rok sa zapoja do ďalšieho ročníka Ekonomickej olympiády.