27 NOV 2019

FYZIKLÁNÍ online - VÍŤAZI

Dňa 27. 11. 2019 sa uskutočnila Celosvetová súťaž v riešení fyzikálnych príkladov „Fyziklání online“ organizovanou FYKOSom, Ústavom teoretickej fyziky MFF UK, Katedrou aplikovanej matematiky MFF UK, MŠ ČR.

FYZIKLÁNÍ online -  VÍŤAZI - foto

Súťažilo sa v troch kategóriách: A. pre tých najlepších, B. seniori a C. juniori.
Spolu sa na celom svete (ČR, SR, Maďarsko, Poľsko, Bulharsko, Litva, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Rusko, Turecko, Moldavsko, Macedónia, Estónsko, Švédsko, Taliansko, Španielsko, Lotyšsko, UK, England, USA, Irak, Dhaka, Singapur, Kolumbia, Bangladéš, Vietnam, India, Brazília, Tadžikistán, Kanada, Egypt) prihlásilo 330  tímov.
Našu školu reprezentovalo 7 tímov.

VÝSLEDKY:
ABSOLÚTNI VÍŤAZI  a  v A kategórii:
tím s názvom  mathbb{H}armonic Approxilator: 1. miesto medzinárodne a 1. miesto Slovensko: Ronald Doboš, Matej Hanus, Radovan Lascsák, Jakub Mandzák, Branislav Pastula (IV. A)
V B kategórii:

  • tím s názvom Underrated af: 33. miesto medzinárodne a 5. miesto Slovensko: Martin Andričík, Alex Blandón, Martin Kánássy (III. A), Maroš Mešter (III. D), Norbert Micheľ (III. A)
  • tím s názvom Quark: 77. miesto medzinárodne a 10. miesto Slovensko: Matúš Gindl, Adam Mackanič (III. A), Adam Ondo (III. E), Kristián Paľuch, David Šlosar (III. A)
  • tím s názvom medpos: 98. miesto medzinárodne a 15. miesto Slovensko:  Miriam Antlová (III .D), Hana Hupcejová (III: E), Alexandra Knižková (III. D), Simona Kučáková (III.D), Soňa Špakovská (III. D)
V C kategórii:
  • tím s názvom Nikdy viac:18. miesto medzinárodne a 2. miesto Slovensko:  Adam Garafa, Martin Kliment, Maximilián Pándy, Oszkár Urbán, Matúš Vysoký (II. A)
  • tím s názvom 5členná 3lógia Douglasa Adamsa: 25. miesto medzinárodne a 6. miesto Slovensko: Adam Džavoronok (I. A), Hugo Halasz (II. A), Karol Jakubčák, Pavol Liščinský (I. A), Tomáš Žalobín (I. D).
  • tím s názvom Omega: 67. miesto medzinárodne, 15 miesto Slovensko: Samuel Elischer, Klára Paľuvová, Lilla Maheľová, Simona Dučaiová, Jaroslav Birka (II. A) 

Za tieto jedinečné a krásne výsledky ďakujeme našim žiakom, gratulujeme a želáme veľa šťastia aj na FYZIKLÁNÍ, ktorá sa uskutoční v Prahe vo februári 2020.
FOTO: http://gympos.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=157